wychowanie dziecka bez ojca

Poczęciu szanse w wieku powyżej 40

Jeśli starasz się zajść w ciążę i obawiają się, że menopauza może wpłynąć na szanse poczęciu, staraj się nie przejmuj się zbytnio. Chociaż płodności naturalnie spada po 35 roku życia, kobiety powyżej 40 lat są jednym z najczęstszych grup wiekowych, które przypadkiem zajść w ciążę. W rzeczywistości, to nie jest niespotykane dla kobiet stara jak 50 zajść w ciążę naturalnie! Podczas swoich 40 lat, twoje okresy zaczynają coraz bardzo nieregularne, jak twoje ciało przygotowuje się do menopauzy (końcowy okres). Ale nie stanie się całkowicie bezpłodne, dopóki nie miał okres co najmniej jedną cały rok. Tak długo, jak dbać o swoje ciało i płodność, może być w stanie wyobrazić sobie, nawet bez użycia wspomaganego rozrodu. Ciąża podczas menopauzy

Najprawdopodobniej świadomy, że kobiety rodzą się z wszystkich jaj będą one kiedykolwiek potrzebne, i że podaż jaj zmniejsza się drastycznie w chwili podchodzi wiek 40. Gdy zasilanie to jest całkowicie wyczerpany, kobieta mówi do poddania menopauzy , Jednak ekscytujące nowe badania pokazują, że kobiety mogą nadal produkować jaja po urodzeniu. To badanie, które można znaleźć w czasopiśmie Nature, sugeruje, że jajniki może mieć ukryty zapas jaj. Jeśli dalsze badania mogą potwierdzić to odkrycie, to może być najważniejszym odkryciem w dziedzinie medycyny reprodukcyjnej, ponieważ rozwój zapłodnienia in vitro.

Podobna odkrycie w Instytucie Medycyny Rozrodu Jones daje nadzieję dla starszych kobiet starających się o dziecko. Osiemdziesiąt sześć kobiet, które przeżywają przedwczesnej niewydolności jajników lub wczesną menopauzę udział w programie darowizn jaj w instytucie. W trakcie programu siedem uczestnicy byli w stanie skutecznie owulacji trzy urodziła zdrowych niemowląt. Naukowcy sugerują, że to jest możliwe, jajnika odzyskać część swoich funkcji naturalnie lub za pomocą leków, tak długo, jak jajniki były uszkodzone przez nieprawidłowości chromosomalnych lub radioterapii.
Artykuł dzięki: