wychowanie dziecka czteroletniego

wychowanie dziecka czteroletniego

Czytamy ją dziś rano Luke’a rozdziale drugim. 12-letni Jezus i jego rodzina są w Jerozolimie. Rodzice Jezusa udać się do domu, prawdopodobnie jako część większej karawany, gdzie chłopiec Jezus został lewej z innymi dziećmi w jego wieku. Jeden dzień drogi od Jerozolimy w końcu uświadomić sobie, że Jezus, z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu, zdecydował się pozostać w tyle!psychoterapia białystok

Kiedy Józef i Maryja wrócić do Jerozolimy, którzy szukają wysokiej i niskiej, w końcu znalezienie chłopca Jezus w świątyni, trzy dni później, dialog z naukowcami. Kiedy Maryja spotyka Jezusa z jego zachowania i ilości niebezpieczeństwie, że spowodował zarówno do niej i Józefa, Jezus mówi do niej: „A czego się spodziewałeś? „Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w domu mego Ojca?”

„Wszystkie dzieci chrześcijańskie muszą być łagodne, posłuszne, dobre jak On”, mówi autorka tekstów. No .. To nie jest dla mnie, aby ocenić zachowanie Jezusa, ale jeśli ten incydent jest typowe dla swego dzieciństwa, łagodny i posłuszny Najwyraźniej nie było!

I nie musimy udawać, że to dwuznaczne relacje między Jezusem i Jego ziemskich rodziców jakoś rozwiązany się radośnie Dostał starsze, na istocie przykłady widzimy Jezusa z matką i rodzeństwem w późniejszym życiu sugerują, że jego relacje z rodziną ludzką nadal napięte

Według opowieści zapisanej w Ewangelii Mateusza 12, i gdzie indziej, gdzie przyszła matka i bracia Jezusa, patrząc na niego, Jezus praktycznie wyparł je!

„Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?” Jezus mówi. „I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, mówi:” Oto moja matka i moi bracia! . Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką „(Mt 12: 48-50)

Ponadto, „wypowiedzi na temat znaczenia rodziny i jej jedności prawie kwadratowy z tymi , którzy głoszą ‚Jesus wartości rodzinnych”:

Artykuł dzięki: