wychowanie chrzescijanskie dzieci

wychowanie chrzescijanskie dzieci

„Ja przyszedłem, aby ustawić człowieka wobec jego ojca, a córka przeciw matce i synowa, teściowa przeciw matce-in-law”. (Mt 10:35)

A potem jest notorycznie stwierdzenie Jezusa zapisane w Ewangelii Łukasza rozdział 12: „Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, tak, a nawet jego własne życie, nie może być moim uczniem „(Łk 14,26).

Teraz wiem, że te wiersze są otwarte na interpretację i nie wierzą, że Jezus tak naprawdę wymaga od nas aby dowiedzieć się więcej kliknij tu., że nienawidzimy nasze ludzkie rodziny mimo to musi być powiedziane, że drogiego starego Freda i kolegów, którzy reprezentują te grupy chrześcijańskich podtrzymywanie „wartości rodzinnych „będziemy mieli trudny czas pokazując, że te wartości mogą być w żaden sposób opierać się na naukach Jezusa.

Czego więc uczymy się od „Świętej Rodziny” w tej zaskakującej święto? Co wydaje się nauczyć od Świętej Rodziny w naszym czytaniu Ewangelii jest to, że nie ma nic szczególnie święte o koncepcji rodziny nuklearnej jako takie!

Nie wiem, czy współcześni analitycy byłoby oznaczyć Świętą Rodzinę jako „dysfunkcyjne”, czy nie, ale musimy zaakceptować, myślę, że relacje nie były skomplikowane, napięte i regularnie niewygodne.

Jezus był rzeczywiście częścią rodziny ludzkiej i nie mamy powodu, by sądzić, że dziecko nie było dla Niego wciąż piękne doświadczenie, wypełnione wszystkie radości i cudów moglibyśmy nadzieję znaleźć się w domu rodzinnym. Mimo to, Jezu, wiemy, nie był ograniczany przez Jego ludzkiej rodziny, a ostatecznie jego lojalność nie miały swoich ziemskich rodziców.

Jaki rodzaj dzieciństwa wzór pozostawia naszych dzieci i jakiego rodzaju wzorca rodzicielskiego Pozostawia to dla nas, którzy wychowywania dzieci nie wiem, ale ja widzę w tym przedstawieniem Świętej Rodziny de-podkreślając ostatecznego znaczenia jednostka ludzka rodzina i uznanie faktu, że jakkolwiek potężny związek może być między rodzicem a dzieckiem, to nie jest najważniejsza relacja w życiu zarówno dla rodzica lub dziecka!

Artykuł dzięki: